لباس عروس و انتخاب آن به عنوان یکی از اصلی ترین موارد روز عروسی

برگزاری جشن عروسی
برگزاری مراسم عروسی
ژانویه 6, 2021
بهترین تشریفات و تالار مجالس
تشریفات و خدمات مجالس
ژانویه 21, 2021

لباس عروس و انتخاب آن به عنوان یکی از اصلی ترین موارد روز عروسی

لباس عروس

 لباس عروس و انتخاب آن به عنوان یکی از اصلی ترین موارد روز عروسی

لباس عروس یکی از مهمترین لباس هایی که یک خانم در طول زندگی خود به تن می کند . برای انتخاب این لباس مهم، بایستی به نکات مختلفی مانند نوع دوخت و مدل آن، جنس پارچه، سایز، مقدار هزینه و… توجه کرد. همچنین باید با اندام فرد متناسب بوده و هیچ نقصی نداشته باشد.
به منظور انتخاب این لباس برای شب ازدواج ، ابتدا باید مشخص شود که فرد قصد دوخت لباس را دارد و یا به صورت آماده تهیه می کند. استفاده از لباس عروسهایی که به صورت آماده پرو می شود و انتخاب آن ها باعث صرفه جویی در وقت می شود.

در حالی که دوخت لباس نیز سبب استفاده از مدل های بیشتر و ایجاد تغییرات در آن می شود.
یکی از ویژگی های مهمی که این لباس باید داشته باشد، احساس راحتی فرد در آن و جلوه و نمای زیبای لباس است. همچنین این لباس باید مناسب اندام فرد باشد.

لاغر یا چاق بودن و اندازه قد خانم در انتخاب لباس برای شب عروسی نقش تعیین کننده ای دارد.

انواع مدل های لباس برای روز عروسی خانم ها

لباس عروس و انتخاب آن همیشه برای عروس خانم ها یکی از دغدغه های اصلی بوده است .
لباس های مناسب برای شب عروسی ، دارای انواع مختلفی هستند. هر فرد باید با توجه به اندام خود و متناسب با آن، همچنین با توجه به زمان و مکان برگزاری مجلس عروسی، لباس عروسی خود را انتخاب کند.
یکی از انواع لباس های مناسب برای شب عروسی ، لباس محجبه است که دارای طرح های مختلفی می باشد. این نوع لباس ها آستین دار بوده و با وجود آنها نیاز به استفاده از شنل و یا چادر نیست.
مدل دیگری از انواع لباس عروس، دارای دامنی پف دار هستند. این گونه از مدل ها برای همه اندام ها مناسب نیستند. برای مثال افرادی که لاغر و قد کوتاهی دارند، بهتر است از این مدل لباسها استفاده نکنند.
نوع دیگر دارای دامنی کلوش است که پف زیادی ندارد و برای اکثر اندام ها مناسب است. بنابراین قبل از انتخاب لباس، فرد باید آن را با اندام خود وفق دهند.
مدل لباس عروس ماهی نیز نوع دیگری است که برای افرادی با اندام لاغر مناسب می باشد. بنابراین خانم های دارای اندام چاق بهتر است از این مدل استفاده نکنند.
مدل ترومپت نیز دارای طرح خاص و مناسب برای افراد لاغر اندام و کمر باریک است. در این نوع لباس عروسها ، بالا تنه تا زیر باسن تنگ بوده و دامن آن آزاد و کلوش می شود.

مدل هایی که دارای دامن دنباله دار هستند نیز بسیار زیبا بوده و برای عروس های کم تحرک مناسب هستند.

آرایش لایت و ملایم داشته را هنگام پرو داشته باشید

زمانی که می خواهید برای پرو لبا عروس بروید بهتر است آرایش خیلی کمی داشته باشید و رژ لب های خیلی براق و پررنگ نزنید  زیرا موقع پرو،ممکن است لباس سریع کثیف شود . البته اگر لباس  در اثر لوازم آرایشی لکه شود، معمولا موادی برای پاک کردن لکه در مغازه وجود دارد؛ اما در هرصورت بهتر است آرایش شما خیلی ملایم باشد.
اگر عادت به آرایش کردن دارید و با آرایش ظاهر و احساس خوبی دارید، بسیار خوب ؛ می‌توانید آرایش کنید. این روز‌ها برای پوشیدن اغلب لباس‌ها فقط کافی است درون لباس  بایستید ان  را از پایین بپوشید. اما در هر حال استفاده از رژلب قرمز و براق برای روز پرو لباس عروس مناسب نیست.
بهترین تشریفات در اصفهان آماده ارائه برترین و شیک ترین خدمات مجالس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *