مجلس عقد و سفره عقد و توصیه هایی برای داشتن مجلس عقد ایده آل

پذیرایی روز عقد چیست؟
پذیرایی روز عقد چیست؟
نوامبر 16, 2020
برگزاری جشن عروسی
برگزاری مراسم عروسی
ژانویه 6, 2021

مجلس عقد و سفره عقد و توصیه هایی برای داشتن مجلس عقد ایده آل

مجلس عقد و سفره عقد اصفهان

مجلس عقد و سفره عقد

مجلس عقد و سفره عقد  یکی از مهمترین مراسم ها در طول زندگی هر فرد  می باشد. در این مراسم خانواده ها و اقوام عروس و داماد برای اولین بار با یکدیگر آشنا می شوند.

بنابراین این مراسم بیشتر مجلس آشنایی اقوام است. اینکه مراسم در منزل پدر عروس، دفترخانه ازدواج و یا در تالار پذیرایی برگزار شود، اهمیت زیادی دارد.

بنابراین مکان و زمان برگزاری مراسم عقد از اهمیت زیادی برخوردار است. برای انجام عقد در محضر ابیستی از قبل زمان مشخصی را تعیین کرد و محضر را رزرو کرد.

نحوه برگزاری مراسم عقد

برگزاری مجلس عقد با مجلس عروسی تفاوت دارد. برای این مراسم بایستی وسایل مختلفی را خریداری کرد. یکی از این وسایل خرید حلقه ازدواج برای عروس و داماد است.

خرید حلقه باید متناسب با بودجه عروس و داماد انجام شود و معمولا آن را از جنس طلا می گیرند. در خرید حلقه به وزن آن و ساده یا نگین دار بودن آن بایستی توجه ویژه ای داشت.

خرید یا اجاره وسایل سفره عقد نیز یکی از نکات مهمی است که به هنگام برگزاری مراسم عقد باید به آن دقت کرد. این که سبک وسایل و چیدمان سفره عقد به صورت سنتی است یا مدرن نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

اما به طور کلی وسایل سفره عقد شامل آینه، شمعدان، قرآن، جانماز، شاخه نبات، عسل، کله قند و دستمال سفید بالای سر، فندق، گردو، بادام و… می باشد.

انتخاب و خرید لباس مناسب برای عروس و داماد نیز یکی از کارهای مهم در مجلس عقد محسوب می شود. برای این کار می توانید به مزون های حرفه ای مراجعه کرده و لباسی متناسب با نوع آرایش و… انتخاب کرد.

همچنین می توان رنگ لباس عروس را با پیراهن یا کروات و سایر وسایل داماد هماهنگ کرد. با این کار جذابیت و زیبایی عروس و داماد دو چندان می شود.

یکی از مسائل مهم در برگزاری مجلس عقد محیط برگزاری آن و تزیین محیط است. برای تزیین محیط عقد می توان از گل های طبیعی یا مصنوعی هماهنگ با رنگ دسته گل و یا تاج عروس استفاده کرد.

اگر قصد برگزاری عقد در محضر یا تالار پذیرایی را دارید، باید گفت اینگونه مکان ها دارای وسایل مورد نیاز برای تزیین هستند.

مجلس عقد و سفره عقد اصفهان

سفره عقد مدرن

یکی از وسایلی که در مراسم عقد  نماد آن مراسم بوده و از اهمیت زیادی نیز برخوردار است، سفره عقد می باشد. سفره عقد از گذشته تا امروز مورد توجه عروس و داماد و مهمانان مراسم بوده است.

امروزه سفره عقد مدرن و شیک در بهترین تشریفات در اصفهان با استفاده از تزیینات زیبا و نورپردازی چیده می شود.

سفره عقد مدرن در مراسم نامزدی و عقد با ظاهری ساده و شیک چیده شده و باید جذابیت آن به گونه ای باشد که نظر مهمان ها را به خود جلب کند. همچنین بایستی مورد رضایت عروس و داماد نیز باشد.

 

نحوه چیدمان و اجزای سفره عقد مدرن

یکی از نکات مهم در چیدمان سفره عقد، استفاده از نورپردازی و شمع در آن است. همچنین به کارگیری گل های زینتی به صورت طبیعی یا مصنوعی و همچنین روبان ها و تورهایی متناسب با رنگ های زمینه سفره و یا رنگ لباس عروس، باعث زیبایی هر چه بیشتر سفره عقد خواهد شد.

اجزای مهم سفره عقد مدرن شامل قرآن، جانماز و مهر، آینه و شمعدان با طراحی و شکل زیبایی در سفره چیده می شود. فندق، گردو، بادام، نبات و… با تزیین خاصی در قالب مجسمه و یا در ظرف های کریستال داخل سفره قرار می گیرد.

وجود موارد دیگر مانند نقل، سکه، عسل، کیک عقد، تخم مرغ، گل سرخ و… باعث هر چه زیباتر شدن سفره می شود.

چیدمان اجزای مختلف سفره عقد باید به گونه ای باشد که هیچ جای خالی در سفره نباشد و اجزا در همه جای سفره پخش باشند.

برای چیدمان و دیزاین سفره عقد مدرن بهتر است از طراحان سفره عقد کمک گرفت.

استفاده از میوه آرایی در سفره عقد نیز یک ایده جدید و مدرن محسوب می شود. میوه ها می توانند در ظرف کریستال یا سبد حصیری چیده شوند.

همچنین تنوع میوه نیز بهتر است زیاد باشد و از میوه هایی چون آناناس، موز، نارگیل، پرتقال، سیب، خیار و… استفاده شود.

جاهای خالی سفره را می توان با استفاده از گل های رز و یا به صورت پرپر متناسب با رنگ زمینه سفره، پر کرد. همچنین آینه و شمعدان بهتر است از جنس نقره یا برنز باشند و دقیقا روبروی عروس و داماد قرار بگیرد.

حلقه های عروس و داماد نیز باید در بهترین مکان در سفره باشند.

هزینه عروسی در اصفهان

تشریفات خوب در اصفهان

بهترین تشریفات در اصفهان

تشریفات در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *