پذیرایی روز عقد چیست؟

دسته گل عقد
دسته گل عقد و انواع دسته گل متناسب با استایل عروس
نوامبر 5, 2020
مجلس عقد و سفره عقد اصفهان
مجلس عقد و سفره عقد و توصیه هایی برای داشتن مجلس عقد ایده آل
دسامبر 31, 2020

پذیرایی روز عقد چیست؟

پذیرایی روز عقد چیست؟

پذیرایی روز عقد چیست؟

پذیرایی روز عقد یکی از تشریفات و مراسم های مهم در برگزاری عروس و داماد  است. همه عروس و دامادها دوست دارند در این مراسم، پذیرایی آبرومندانه ای داشته باشند. حال این سوال مطرح می شود که پذیرایی  عقد شامل چه چیزهایی می شود ؟ روز عقد به دلیل برخورد اقوام دو طرف با هم برای اولین بار از نظر نحوه پذیرایی از اهمیت زیادی برخوردار است.

اما پذیرایی عقد با توجه به نحوه برگزاری و مکان برگزاری جشن تعیین می شود. مراسم عقد می تواند در خانه، تالار پذیرایی و یا دفترخانه ازدواج برگزار شود. بنابراین در رابطه با این سوال که پذیرایی روز عقد چیست باید گفت، در هر کدام از این مکان ها پذیرایی متفاوتی می تواند صورت بگیرد.

در مورد  عقد مقدار هزینه و بودجه نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. گاهی ممکن است پذیرایی به صورت جشنی کوچک برگزار گردد و گاهی باشکوه و بزرگ باشد. بنابراین عقد را می توان با پذیرایی مختصری از شیرینی و میوه و عصرانه جشن گرفت و یا با شام و چند نوع غذا برگزار کرد.

اما روز عقد در محضر و دفترخانه به چه صورت است. در دفتر خانه ها ظرفیت مهمان ها کم بوده و تعداد کمی را باید برای عقد دعوت کرد. همچنین وسایل پذیرایی نیز در اینگونه مکان ها محدود است. البته برخی از محضرها، دارای تیم پذیرایی هستند و در این سالن ها می توان راحت تر پذیرایی روز عقد را انجام داد.

برخی از مواقع می توان همه کارهای روز عقد را به شرکت های تشریفات مجالس سپرد. در این شرکت ها خدمات پذیرایی روز عقد، دیزاین سفره عقد، عکاسی و… انجام می شود و می توان با خیالی آسوده و بدون دغدغه در مراسم عقد شرکت کرد.

پذیرایی  عقد در تالارهای پذیرایی و یا در منزل بایستی با نهایت احترام و آداب مهمانداری انجام شود. همچنین میوه، نوشیدنی و غذای مراسم باید دارای کیفیت مناسبی باشد.

 

البته در پاسخ به این سوال که پذیرایی روز عقد چیست، باید به این موضوع نیز اشاره کرد که برگزاری مراسم عقد در محضر یا خانه از نظر هزینه با برگزاری آن در تالار بسیار متفاوت است. چرا که در تالارهای پذیرایی، علاوه بر هزینه غذا که به نوع غذا، دسر و تعداد مهمانان بستگی دارد، مبلغی نیز به عنوان ورودی سالن گرفته می شود.

بهتترین تشریفات در اصفهان  تشریفات گیتی آماده بهترین پذیرایی از عروس و داماد ها و اقوام با هر تعداد میهمان

هزینه عروسی در اصفهان

تشریفات خوب در اصفهان

بهترین تشریفات در اصفهان

تشریفات در اصفهان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *